Andız Otunun Faydaları

ileYapışkan Andız Çayı

Andız Otunun Faydaları

Yapışkan Andız Otu

Andız Otunun Faydaları

ANDIZ OTUNUN FAYDALARI

ANDIZ OTU “İLAÇ DEĞİL” BİR “ÇAYDIR”!

HASTALIĞINIZ İÇİN DOKTORUNUZA DANIŞINIZ!

Aşağıda andız otunun faydaları ile ilgili bilgiler sıralanmaktadır.

Yapışkan andız otu, Manisa’nın Akhisar ilçesinde Seyit Ahmet Türbesi‘ne 2017 senesine kadar gönüllü hizmet eden Lütfü ACET Amcamız’ın keşfettiği şifalı bir ottur. İLAÇ DEĞİLDİR. “Kanser otu“, “lenf otu“, “kist otu“, “migrenya otu“, “bademcik otu“, “miyom otu“, “acı ot” gibi adlarla da anılır.

ANDIZ OTUNUN FAYDALARI için lütfen tıklayınız.

YAPIŞKAN ANDIZ ÇAYI; AKHİSAR MANİSA DANIŞMA VE SİPARİŞ HATTI; GSM&WHATSAPP: 0532 601 78 58

İnula Viscosa’nın bazı kanser çeşitlerinde kullanılmasına rağmen günümüzde yakınılan birçok hastalığa da faydası vardır. Yapışkan andız otunun faydaları aşağıda tek tek izah edeceğiz.

İnuala Viscosa, ülkemizde bilinen adıyla kanser otu diğer adıyla yapışkan andız otu nedir?

Akdeniz bölgesi dışında yaşayanlar tarafından pek bilinmiyor ve ticareti teşvik edilmemiş olsa da çok faydalı bir tıbbi bitki Inula Viscosa, bölgece on binlerce yıl tedavi edici olarak kabul edilmiştir. İsrail’de medikal tıp ve alternatif tıpta çok önemli bir itibara sahiptir. Akdeniz havzasındaki ülkelerde birçok hastalıkların tedavisinde kullanılan şaşırtıcı bitkidir.

Tıbbi bitki Inula Viscosa (Ait.) L. (Compositae), İsrail’de yetişen dayanıklı uzun ömürlü bir çalıdır.  Akdeniz havzasındaki vahşi doğada yetişen ve güçlü bir koku veren aromatik bir bitkidir. Kafurun kokusuna sahip bitkinin yaprakları ve sapları Eylül ayından itibaren yapışkan bir reçine ile kaplanır. Reçineyle kaplanmış olan bitki şifayı yapraklarında barındırır ve kullanılan kısımları yapraklarıdır. Kış aylarında bitki küçük sarı çiçek kümeleri ile çiçek açar. Bal arılarında kış aylarında kullanılabilen gıda kaynağıdır. Inula Viscosa, belirli tarihlerde hasat edilip yaprakları seçilir ve halk tebabetinde sıklıkla kullanılan olmazsa olmaz bitkidir.

Ülkemizde bilinen adıyla kanser otu diğer, adıyla yapışkan andız otu, bilimsel adıyla; Inula Viscosa’nın açıklanmış ve kabul edilmiş faydaları nelerdir…

Inula Viscosa’nın çayının geleneksel kullanımları arasında solunum yolu enfeksiyonu, diş eti hastalığı, antioksidan, anti bakteriyel, anti mantar ve anti kanser olarak kullanılan ve sonuç alındığı belirlenen geleneksel bitkisel halk ilaçları arasında çok önemli bir yere sahiptir.

Son araştırma, Inula’nın Viscosa çayı, kalp rahatsızlığı yüzünden günde dört defa tüketildiği hastalarda kalp kasının güçlenmesine yardımcı olduğu bildirilmiştir

Kolon polipi büyümesi yaşayan yaşlı bir kişi tarafından yapılan son görüşmede her sabah Inula çayını tükettikten birkaç ay sonra kolon poliplerinin daha da büyümesinin engellendiğini göstermiştir. (Kolon poliplerinin büyümesi kolon kanserine dönüşebilir.)

Inula Viscosa’nın önde gelen faaliyetleri…

Kanser tedavisi (cilt-deri ve bağırsak, mide kanserleri) dışında da önemli etkilere sahip olan Inula Viscosa’nın diğer etkili kullanım alanlarını aşağıda sıralıyoruz.

 1. Koruyucu tedavi… Biyolojik çürüme ve oksidasyonu önleme
 2. Tüberkülotik ishal
 3. Mide ve bağırsak iltihabı (Enterogastrit)
 4. Bronşit
 5. Akciğer hastalıkları ve tüberküloz
 6. Diyabet (Şeker Hastalığı) ve kan basıncı
 7. Hipertansiyon (Yüksek Tansiyon)
 8. Böbrek hastalıkları
 9. İltihap ve yangı
 10. Yüksek ateş
 11. Mikrobik hastalıklar (Virüs, mantar, bakteri..)
 12. Safra söktürücü
 13. İdrar arttırıcı
 14. Öksürük kesici
 15. Göğüs yumuşatıcı
 16. Kuvvet verici
 17. Bağırsak solucanları (kurt) tedavisi ve düşürülmesi
 18. Yara iyileştirici
 19. Ülser tedavisi
 20. Kanamayı engelleme
 21. Eklem ağrılarında banyo tedavisi
 22. Saç derisi rahatsızlıklarında ve saç dökülmesini engellemede
 23. Hemoroid tedavisi
 24. Kırık kemik onarımı ve tedavisi
 25. Sırt ağrısı ve kas ağrılarında, iskelet sistemi ağrılarında ağrı kesici
 26. Ciltte estetik olarak istenmeyen kılcal damarların yok edilmesi ve uygulamasında başarı sağladığı ve cilt kan akışını gençleştirdiği bildirilmiştir.
 27. Ciltteki güneş ve yaş lekelerini azaltmak ve hafifletmek için kullanıldığı bildirilmiştir.
 28. Melanom hücrelerinin azaltılmasında etkili olduğu bildirilmiştir.
 29. Kirli deniz organizmalarının büyümesini engellediği de belirtilmiştir.
 30. Baş biti tedavisinde etkili şekilde kullanılır. Kafa biti ve bit yumurtalarını suyuyla kafa ve saç yıkamada ortadan kaldırır.Ayrıca suya yatırılan bitkinin bıraktığı jelimsi sıvı ile de saçlar taranmalıdır.Bilinmeyen fakat çok çok etkili bir korunma yöntemidir.

31.Antioksidan

(Diüretik, topikal antiprüritik olarak kullanılır, miyalji için yağda kaynatılır ve yüzeyde kan dindirici olarak yaralarda kullanılır.

Ayrıca YAPIŞKAN ANDIZ OTUNUN FAYDALARI

Mantar tedavisinde:

(Tiena pedis) mantarın neden olduğu ortak bir deri lekesi olup,genellikle ayak parmakları arasında görülür .

En yaygın mantar olan bu mantar türü, ayakkabılar ayaklar için sıcakta oksijensiz ve nemli bir ortam yarattığından, bu durum mantar gelişimini teşvik eder. Inula Viscosa doğal bir bitkisel alternatiftir .

Inula viscosa bu mantarlar konusunda klinik araştırmalarda yüksek etkinlik göstermiştir

Kızarıklık kaşıntı ve batma pullanma, renk değişikliği, yanma ve neden olduğu rahatsızlıkların üç günde tedavi etmeye başladığı ve dokuz on günde tedavi ettiği görülmüştür.

Yerel bitki Inula Viscosa’nın farmakognozisi

Yazar; Stephen Spiteri.

Yurtdışında çok sayıda bitki, olası farmakolojik değerlerine göre sürekli olarak taranmaktadır.

Malta çok çeşitli şifalı bitkilerden yoksun kalmaktadır. Bunlardan biri Inula Viscosa’dır, (Malta Dili: Tulliera komuni)

Türkçe: Sticky Fleabane (Yapışkan andız otu), ayrıca Dittrichia viscosa veya Cupularia viscosa olarak da bilinir. Bu orta, yoğun Glandüler, ince uzun ömürlü dikenli ve kafur kokusu Compositae ailesine aittir. Bitki taşlı tepe yamaçlarında, nemli habitatlarda, atık ve nadasa zemininde ve hatta yol kenarlarında yetişir.

Yurtdışında yürütülen bilimsel çalışmalar, bazı ilginç farmakolojik etkileri ortaya koymuştur. Sıçanlarda flavonoid ekstraktları ile gastro-koruma ve prostaglandin E2 üretimi İzole edilmiş Hispidulin’in kobay düz kaslarına etkisi..

Diyabet tedavisinde bitkinin rolü üzerine araştırma;

Bu çalışmaların sonuçları dergilerde makale olarak yayınlandı . Bu yazıların çoğu toplanmış ve Inula Viscosa  hakkındaki bilimsel bilgilerde, önerilen ve tutarlı bir şekilde kullanılması gereken faydalı bir bitki olduğunu onayladığını belirtmiştir.

Günümüzdeki araştırmalarda Inula Viscosa ve kanser:

Inula Viscosa etki:

MTT analizleri ile kanıtlandığı üzere, Inula viscosa’dan heksanik (IV-HE) ve diklorometan (IV-DF) ekstraklarının, her iki hücre hattında 72 saatlik tedaviden sonra hücre büyümesini doz bağımlı biçimde inhibe edebildiğini bulduk. SiHa ve HeLa üzerindeki IV-HE için IC50 değerleri sırasıyla 9.56 ± 1.68 ve 13.17 ± 0.79 μg / ml idi. Bununla birlikte, IV-DF için SiHa ve HeLa üzerindeki IC50 değerleri sırasıyla 6.54 ± 1.46 ve 22.04 ± 3.31 μg / ml idi. Retama monosperma diklorometan fraksiyonu (Rm-DF), her iki hücre hattına da doz bağımlı biçimde sitotoksik aktivite sergileyen en aktif ekstruderdi . Elde edilen IC50 değerleri sırasıyla SiHa ve HeLa hücre dizilerinde 14 ± ve 21 ± ug / ml idi ( Tablo3 ). Amerikan Ulusal Kanser Enstitüsü, ≤30 μg / ml ICso değeri sergiliyorsa, gelecekte biyolojik kılavuzlu çalışmalar için umut verici anti kanser ürününün belirgin bir sitotoksik etkisi belirtir ( Suffnes, 1990 ). Elde edilen sonuçlar, IV-HE ve IV-DF’nin ve Rm-DF’nin, insan rahim boynu kanseri hücresi soyları SiHa ve HeLa’ya karşı belirgin ve doza bağlı inhibitör etkinliklere neden olduğu gösterildi.

Kaynak gösterilerek çevrilmiştir.

ANDIZ OTUNUN FAYDALARI İLE İLGİLİ BAZI LİNKLER

YAPIŞKAN ANDIZ OTUNUN FAYDALARI

http://www.kanserotununfaydalari.com

YENİ AKİT HABER

http://www.yeniakit.com.tr/haber/kanseri-20-gunde-iyilestiren-otun-adi-ne-iste-cevabi-220492.html

YENİ ASIR HABER

https://www.yeniasir.com.tr/yasam/2017/04/19/kanserin-sifasi

PROF.DR. Can Feza SEZGİN (ONKOLOG)

http://www.canfezasezgin.com/Home/Icerik/Yapiskan-Andizotu-ve-Geleneksel-Kullanimi-938

INULA VISCOSA BİTKİSİ İLE İLGİLİ PATENT BAŞVURUSU

https://www.google.com/patents/WO2014199379A1?cl=en

 

YAZILAR:

yapışkan andız otu,yapışkan andız çayı,yapışkan andız otu akhisar,kanser otu,kanser otu akhisar,akhisar yapışkan andız otu,akhisar kanser otu,yapışkan andız otu lütfü acet,lütfü acet yapışkan andız otu,kanser otu lütfü acet,lütfü acet kanser otu,kanseri 21 günde tedavi eden ot,inula viscosa,yapışkan andız otu geleneksel kullanımı,kist otu,lenf otu,migren otu,bademcik otu,miyom otu,acı ot,yapışkan andız otunun faydaları,kanser otunun faydaları,kanser otu danışma,yapışkan andız otu danışma,yapışkan andız otu sipariş,seyit ahmet,seyit ahmet yapışkan andız otu,seyit ahmet yapışkan andız çayı,

ANDIZ OTU “İLAÇ DEĞİL” BİR “ÇAYDIR”!

HASTALIĞINIZ İÇİN DOKTORUNUZA DANIŞINIZ!

Yazar hakkında

Yapışkan Andız Çayı administrator

Bir cevap yazın