Alkali Su; Nedir? Faydaları Nelerdir? Nasıl Hazırlanır?

ileYapışkan Andız Çayı

Alkali Su; Nedir? Faydaları Nelerdir? Nasıl Hazırlanır?

Alkali Su; Nedir? Faydaları Nelerdir? Nasıl Hazırlanır?

ALKALİ SU NEDİR? FAYDALARI NELERDİR? NASIL HAZIRLANIR?

İNSAN VÜCUDU VE BEDENİMİZ İÇİN SUYUN ÖNEMİ

Kanımızın %90’ı, bedenimizin ve beynimizin %75’i, kemiklerimizin %20’si sudan oluşur.

Bedendeki suyun %10’u kaybedildiğinde hayati risk meydana gelir. Vücuttaki su kaybı %20 olduğunda ise yaşamsal faaliyet son bulur.

Yiyecek olmaksızın haftalarca yaşayan insan; su içmeksizin 3 günden fazla yaşayamaz.

Su, hücreleri, oksijen ve besin taşıyarak besleyen; böbrekleri çalıştırarak vücudumuzun zararlı maddelerden arınmasını sağlayan; havadan sonra en hayati yaşam kaynağımızdır.

İÇME SULARIMIZ “DOĞAL SU DEĞİL”

Suyun farklı yollarla arındırılması, biyolojik olarak temizlenmesini sağlar; ama arıtma işlemi, suyu doğal canlılığına ve özgün yapısına kavuşturmaz. Bu sebeple de sadece arıtılmış içme suları, bedende biriken asidik artık ve toksinleri temizleyebilme etkisine sahip değildir. Hasılı suyu temizlemek ile bedenimiz için fonksiyonel hale getirmek arasında mühim bir fark vardır ve halihazır içme sularımız, arıtılmış olsa bile doğal fonksiyonel su değildir.

Hücrelerimizin ihtiyaç duyduğu ve onları besleyebilecek, zararlı maddelerden arındırabilecek olan su “doğal sudur”. İşte tam da bu nedenle günlük içme sularımız, hücrelerimizi tam besleyemediği gibi içindeki toksin ve zararlı maddelerden de temizleyemez. Ve isimleri farklı farklı olsa da her hastalığımızın temel sebebi de işte bu hakikattir. Doğal su ile beslenemeyen ve arınamayan hücrelerimiz her gün yeni bir hastalığın kucağına düşer.

DOĞAL SU “ALKALİ SUDUR”

Vücudumuzun gerçek ve tam ihtiyaçlarını karşılayan doğal su “alkali sudur”.

Ph yani potansiyel hidrojen” değeri 7,5 ve üzeri olan suya “alkali su denir. Bu değer, 0 ile 14 arası bir değer olup; bedenimiz 7’nin altındaki asidik oluşum ile 7’nin üzerindeki bazik (alkalik) oluşumu dengelemekle vazifelidir.

Alkalik su gibi içecek ve yiyecekler vücuttaki potansiyel hidrojen değerini yükseltir ve bedeni sağlıklı kılarken; günlük hayatta büyük oranda tükettiğimiz içme suları, gazlı içecekler, siyah çay, paketlenmiş yiyecekler, soluduğumuz kirli hava hatta yaşadığımız sıkıntı ve stres bedenimizdeki potansiyel hidrojeni (Ph’ı) azaltarak çeşitli hastalıklara yakalanmamıza sebep olur.

ALKALİ SU “DOĞAL SUDUR”; ÇÜNKÜ

İçme suyu makro moleküler yapıda iken ve hücrelerimizce emilemezken; alkali su, mikro moleküler yapıdadır ve hücrelerimizce kolayca emilir. Bu sayede hücrelerin beslenmesi ve zararlı maddelerden arınması tamdır. Hücrelerce emilen alkali su ile, katılaşmış asidik asitler ve yağlar kolayca bedenden atılır; kan pıhtılaşmaz; kalp krizi riski azalır ve mükemmel bir kan dolaşımı sağlanır.

İçme ve damacana suları çoğunlukla “oksidan” iken yani hücreleri oksitleyici, çürütücü, paslandırıcı ve hücre yapısını bozucu nitelikte iken; bilakis, alkali su, “anti-oksidandır“, serbest radikallerin, hücrelere zarar veren maddelerin zararlarına engel olur, bedenden atılmasına imkan tanır.

Alkali su, içme suları ve damacana sularının aksine “iyonizedir”. Alkali su, iyonizer özelliği sayesinde, asidik ortam oluşturarak hücre deformasyonuna yani kansere neden olan serbest radikalleri nötrleyerek hapseder ve vücuttan farklı yollarla atılmasını sağlar.

EVDE ALKALİ SU NASIL HAZIRLANIR

1-1,5 litrelik suyun içine “yarım limon” 3’e 4’e bölünerek ilave edilir. İçinde 5-6 saat dilimlenmiş limon bekletilen sudan bu sayede “alkali su” elde edilmiş olur. Sıhhat ve afiyet olsun.

*****

YAPIŞKAN ANDIZ OTU

Manisa’nın Akhisar ilçesinde Seyit Ahmet Türbesi‘ne 2017 senesine kadar gönüllü hizmet eden Lütfü ACET Amcamız’ın keşfettiği şifalı bir ottur; İLAÇ DEĞİLDİR. “Kanser otu” “acı ot” “kist otu” “lenf otu” “migren otu” “bademcik otu” gibi ifadelerle de anılır.

YAPIŞKAN ANDIZ OTUNUN FAYDALARI için lütfen tıklayınız.

YAPIŞKAN ANDIZ ÇAYI; AKHİSAR MANİSA DANIŞMA VE SİPARİŞ HATTI; GSM&WHATS

APP: 0532 601 78 58

Inula Viscosa
Yapışkan Andız Otu
Kanser Otu

ETİKETLER:

yapışkan andız otu,yapışkan andız çayı,yapışkan andız otu akhisar,kanser otu,kanser otu akhisar,akhisar yapışkan andız otu,akhisar kanser otu,yapışkan andız otu lütfü acet,lütfü acet yapışkan andız otu,kanser otu lütfü acet,lütfü acet kanser otu,kanseri 21 günde tedavi eden ot,inula viscosa,yapışkan andız otu geleneksel kullanımı,kist otu,lenf otu,migren otu,bademcik otu,miyom otu,acı ot,yapışkan andız otunun faydaları,kanser otunun faydaları,kanser otu danışma,yapışkan andız otu danışma,yapışkan andız otu sipariş,seyit ahmet,seyit ahmet yapışkan andız otu,seyit ahmet yapışkan andız çayı,

Yazar hakkında

Yapışkan Andız Çayı administrator

Bir cevap yazın